בית טיפוסי שצופה בערוץ 20

הבכי הבלתי פוסק של נתניהו כנגד התקשורת כבר יותר משלושה עשורים, הוא אחד מן המהלכים שהביאו אותו עד הלום. מה לעשות, המציאות היא שבפועל, נתניהו שולט בתקשורת כל כך חזק, עד שכמעט ולא נותר מי שיבקר אותו. מלבד כל השלוחות של נתניהו בכל אמצעי התקשורת הקיימים, יש לנתניהו עיתון משלו, והאמת היא שיש לו גם ערוץ משלו, בשם ערוץ 20. 

במכרזים והדיונים שקדמו לשידוריו של ערוץ 20, הכוונה הייתה לייצר ערוץ שמשדר תכנים בנושאי יהדות, משהו כמו ערוץ תכלת, שרואים חמישה אנשים לכל היותר. בפועל, במכרז הממשלתי להפעלת הערוץ זכה אדם בשם יצחק מירילישווילי, בנו של המיליארדר מיכאל מירילישווילי. לפי פרסומים בתקשורת, מיכאל מירילישווילי זכה להקלות רגולטוריות מצד נתניהו. בין אם זה נכון ובין אם לאו, מאז החל הערוץ לשדר בשנת 2014, הערוץ מתנהג כאילו הוא מנסה להחזיר לנתניהו טובה. 

ערוץ מורשת נתניהו

הערוץ התאפיין מראשיתו כערוץ ימין מובהק. ב-2015 נכתב בדף הפייסבוק של הערוץ:

נוכחותו של הנשיא ריבלין היום בכנס יחד עם הארגון הנאלח ‘שוברים שתיקה’ היא חציה של קו אדום ובזיון למוסד הנשיאות. זכותו של ריבלין כאדם פרטי לעשות כל העולה על רוחו, אך כנשיא המדינה אסור לו לירוק בפרצופם של חיילי צה”ל. זה מביש. זה עצוב

אחרי שסיימו שם להתלכך על הנשיא ריבלין (על שוברים שתיקה בכלל אין מה לדבר), החלו בערוץ 20 להפר את רישיון השידור שניתן להם (היה אמור להיות ערוץ מורשת כאמור), ושידרו שם חדשות. בערוץ 20 אמנם נקנסו על כך, אבל נתניהו לא דאג להקמתו של ערוץ שישדר פרשנות על הרמב״ם, אלא ערוץ שיהלל אותו ואת המדיניות של פילוג שהוא טיפח עם השנים. בהקלטות שפורסמו בערוץ 13, נשמע נתניהו מורה לעציץ התקשורת בזמנו, איוב קרא, לנסות ולפזר את מועצת הכבלים והלוויין, משום שלא אישרה לערוץ 20 לשדר חדשות.

בסופו של דבר, קיבלו בערוץ 20 רישיון לשדר חדשות (מעניין איך השיגו את הרוב לכך בכנסת). אולם התיאבון לא פסק שם, ובערוץ אף זכו במכרז לשידורי ערוץ הכנסת. במכרז פירטו כי מטרתם החד משמעית היא לרומם את מעמדם של חברי הכנסת (מעניין למה).

היופי בערוץ 20, הוא שהוא אינו מעמיד פנים שהוא אובייקטיבי: יאיר נתניהו המתוק, הגיע להתארח באולפן הפתוח של הערוץ. נתניהו האב, שלא מסכים להתראיין לשום מקום בעולם, הגיע מספר פעמים לתת ״ריאיון מיוחד״ (מה שמיוחד בריאיון, הוא שהוא בכלל לא ריאיון, אלא תעמולה מבישה). השבוע נמצא בסקר שנערך על ידי דיירקט פולס, חברה שאמינותה המקצועית מוטלת בספק רב, שהציבור מרוצה מתוכנית המענקים המטורללת של נתניהו. פשוט מדהים איך זה יצא ככה במקרה. יותר מזה, אחרי שפרסם נתניהו את התוכנית במסיבת עיתונאים חגיגית, פרסמו בטוויטר של ערוץ 20 ״רובין הוד ישראלי- נתניהו יוזם סיוע לכלל האזרחים״. והאמת, אם זה לא היה עצוב, זה באמת היה מצחיק.

ערוץ עשרים טוויטר

פוסטים נוספים

לקריאה נוספת
  • למה גם אתם צריכים להצטרף לסיור של שוברים שתיקהלמה גם אתם צריכים להצטרף לסיור של שוברים שתיקה
    בתור בלוגר מוביל דעה בשמאל שכמוני (לא באמת), החלטתי להצטרף לסיור מאורגן של ארגון שוברים שתיקה, כדי לראות בעצמי What the fuss is all about. בשירותי הצבאי שירתתי חלק מן …
  • שאלות ותשובות לקראת הסיפוחשאלות ותשובות לקראת הסיפוח
    שאלות ותשובות בנושא הסיפוח לפניכם קובץ שאלות ותשובות בנושא הסיפוח. מטרת הקובץ היא לנסות לתת לאנשים מידע וטיעונים בנושא הסיפוח. לא מדובר בדעה ממצה, ולא מדובר בתורה מסיני. המסמך משקף את …

בא לכם להגיב?